Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Bağımsız denetim ve Mali Müşavirlik mesleği, güçlü organizasyonların, sürdürülebilir sistemlerin, para ve finansal piyasaların ve makro ekonominin temel gücüdür. Şirketlerin ve ülkemizin finansal istikrarınnın sağlanması ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanabilmesi için yüksek kaliteli finansal raporlama çok önemli bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Finansal tabloların okuyucuları finansal bilgilerin yanı sıra, çevresel etmenler, küresel etkiler, kurumsal politikalar dahil olmak üzere finansalları etkilyebilecek bir çok bilgiye bilgileri ulaşmak istemektedirler. Bu bilginin kaliteli, güvenilir ve karşılaştırılabilir olması finansal raporların doğru okunması ve kararların doğru alınmasını sağlamaktadır.

Akademik Bağımsız Denetim A.Ş. olarak gerek ihraççıların ve gerek finansal tablo kullanıcılarının alabilecekleri kararları etkileyebilecek bilgiye en hızlı ve en güvenilir şekilde ulaşabilmeleri için denetim ve güvence hizmetlerinin yanı sıra, hizmet kalitemizin çatısı altında danışmanlık ve diğer profesyonel hizmetlerimizi sürdürülebilir kaliteli ile emin adımlarla genişletmeye devam etmekteyiz.

Bu doğrultuda, denetim ve güvence hizmetlerinin yanı sıra, vergi , stratejik yönetim, yönetim danışmanlığı, değerleme, mevzuat danışmanlığı, finansal raporlama ve diğer danışmanlık hizmetlerimiz ile mükelleflerimize toplam kalite anlayışında tam kapsamlı hizmet sunma vizyonu ile yolumuza devam etmekteyiz.

1994 yılında yola çıkan Akademik Bağımsız Denetim A.Ş. 2019 yılından itibaren yapmış olduğu değişiklik ile tüm kadrolarını yenilemiş olup denetim ve güvence hizmetlerini danışmanlık hizmeti anlayışı ile 30 yıldır bu kutlu yolda ilerlemenin gururunu yaşamaktadır.

Saygılarımla,

Ahmet AKER, CPA, MSc,
E.Öğretim Görevlisi
Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet AKER, CPA, MSc

Yönetim Kurulu Başkanı