TFRS Raporlama

TFRS / UFRS Raporlama Hizmetleri

Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS), dünyada birçok ülkede ve ülkemizde kabul görmüş finansal raporlama sistemidir. Bu standartlardan Türkiye’ye uyarlanıp Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) yayınlananlar Türkiye Finansal Raporlama Standartları olarak anılmaktadır.

 

Deneyimli ve konusunun uzmanlarından oluşan ekibimiz ihtiyaç duyduğunuz karmaşık muhasebe ve raporlama konularında sizlere yardımcı olmaktadır. Şirketlerin finansal raporlama gereksinimlerine cevap veren muhasebe, teknoloji, süreç ve sektör uzmanlığımız ile uygulamalarınızı kolaylaştıracak etkili çözümler üretmekteyiz.

Ahmet Aker Black

Ahmet AKER

YMM

Finansal Raporlama sürecinde aşağıdaki konularda yardımcı olabiliriz:

Farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası iş yapan çok sayıda şirket ve gruba finansal raporlama danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz.

 

 

  1. UFRS/TFRS’ye veya Şirketin kullandığı raporlama standardına göre finansal tabloların derlenmesi,
  2. UFRS/TFRS düzeltme kayıtlarının finansal tablolara etkilerinin analiz edilmesi,
  3. Şirketin önemli işlemlerinin (türev enstrümanlar, özellikli sözleşmeler gibi) finansal raporlama ve muhasebesel etkilerinin incelenmesi
  4. UFRS/TFRS’ye uyumlu hesap planı oluşturulması,
  5. Genel ve şirkete özel UFRS/ TFRS teorik ve uygulamalı eğitimler düzenlenmesi,
  6. Aile şirketleri ve KOBİ’ler için TMS/TFRS uyum hizmetleri verilmesi.

Danışmanlık hizmetimiz UFRS/TFRS veya şirketinizin kullandığı finansal raporlama standartları uyarınca finansal tabloların derlenmesi, insan kaynağınıza yönelik teorik ve uygulama eğitimlerinin verilmesinden, finansal süreçlerinizin dijital dönüşümü konularına kadar genişletilebilmektedir.