Birleşme & Satın Alma (M&A)

Birleşme ve Satın Alma

Konsolidasyonun önem kazandığı günümüzde sektörlerin gidişatına yön veren şirket birleşme ve satın alma işlemleri ülkemizde yaygınlaşmıştır. Akademik Bağımsız Denetim olarak; finansal tabloların analizi, vergi süreçleri ve denetim konularında deneyimli kadromuz ile birleşme veya satın alma sürecinde doğru değerlendirmelerin yapılmasında, ortaya çıkabilecek pürüzlerin bertaraf edilmesinde ve sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında üstün kalitede hizmet sunuyoruz.

 

Sektör odaklılık

Güçlü küresel ağımız sayesinde her işlem için derin sektör bilgisi ve bağımsız tavsiyeler getiren uzmanlara erişim sağlayabilirsiniz. Uzmanlarımız finans hizmetleri, sanayi hisse senetleri, devlet ve kamu sektörü, gayrimenkul, sağlık ve sağlıklı yaşam, teknoloji ve telekom, tüketici ürünleri ve perakende ve enerji sektörlerinin her birinin büyüme ve değer etkenleri konusunda sahip oldukları onlarca yıllık deneyimlerini sizlere aktarıyor.

Ahmet Aker Black

Ahmet AKER

YMM

akh

Ahmet Kasım HAN

Danışman

Birleşme ve Satın Alma İşlemleri

Birleşme ve satın almalar — Akademik Bağımsız Denetim ekipleri potansiyel sinerjileri değerlendirerek, müzakerelere ve finansal modellerde destek olup ve işlem sonuçlarını ölçerek bir işletmenin stratejik açıdan uygunluğunu değerlendirmenize destek olabilir.

 1. Satıcı danışmanlığı
 2. Ortak girişimler/stratejik ittifaklar
 3. Alıcı danışmanlığı
 4. Yönetim ve kaldıraçlı satın alma
 5. Özelleştirme işlemleri
 6. Bölüm/yan kuruluş yeniden yapılandırması ve elden çıkarmalar
 7. Borç ve sermaye yapısının yeniden düzenlenmesi
 8. Borç ve sermaye finansmanı
 9. Büyüme sermayesi temini
 10. Sermaye yapılarının değerlendirilmesi
 11. Finansal tahmin modellerinin hazırlanması ve değerlendirilmesi