Gayrimenkul & İnşaat

Gayrimenkul & İnşaat

Türkiye, ekonomisi hızla büyüyen ve buna bağlı olarak altyapı ihtiyaçları artan bir ülkedir. Büyümenin temeli gayrimenkul ve inşaat sektörü oluşturmaktadır. 200’den fazla alt sektörüyle birlikte gayrimenkul ve inşaat sektörünün, gayri safi milli hasıla içindeki payının yaklaşık %30 seviyesinde olduğu görülmektedir.

Türkiye’de gayrimenkul ve inşaat sektörü son yıllarda gerek konut ve işyeri gerekse köprü, yol, baraj gibi altyapı projeleri nedeniyle sürekli büyümektedir. Enflasyonun normal seviyelere düşürülerek kısmi fiyat istikrarının sağlanmış olması, Avrupa Birliği üyelik sürecinin başlaması ve turizmde yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde bu sektör son 10 yılda yatırımcıların ilgi odağı olmuştur. Bunun yanı sıra bazı önemli vergisel avantajları nedeniyle gayrimenkul yatırım ortaklıklarının sayısı günden güne artmaktadır. Ayrıca gayrimenkul yatırım fonlarına ilişkin mevzuat tamamlanmış olup yakın gelecekte yaygınlaşması beklenmektedir.

Sektörün bir diğer önemli dinamiğini ise ofis yatırımları oluşturmaktadır. Artan ihtiyaçlara paralel olarak gelişen ofis projeleri özellikle büyükşehirlerde önem kazanmıştır. Bunun yanı sıra kentsel dönüşüm yasası yakın gelecekte sektörün büyüme potansiyelini olumlu yönde etkileyecektir.

Akademik Bağımsız Denetim olarak, gayrimenkul ve inşaat sektöründe,  yurtiçi ve yurtdışında alışveriş ve yaşam merkezleri, ofis ve konut projeleri ile bunların yanı sıra yol, köprü, baraj, boru hattı gibi altyapı projeleri inşa eden onlarca müşterimize uzun yıllardır verdiğimiz danışmanlık ve denetim hizmetleri sayesinde eşsiz deneyimler edindik. Uzman ve güvenilir kadromuzla sektördeki iş ve finansal hedeflerinize ulaşmanız için gayrimenkul geliştirme ve inşaat değer zincirinin her aşamasında desteğe hazırız.

 1. Bağımsız denetim
 2. Kurumlar vergisi ve uluslararası vergiler
 3. KDV iadesi ve dolaylı vergiler
 4. Vergi danışmanlığı ve planlaması
 5. Muhasebe süreçlerinin ‘outsource’ edilmesi
 6. Kurumsal finansman
 7. Finansal ve operasyonel yeniden yapılandırma
 8. İş planı geliştirilmesi
 9. Performans geliştirme ve kurumsal değişimin yönetimi
 10. Tedarik zinciri yönetimi
 11. İnsan kaynakları yönetimi
 12. Turquality danışmanlığı
 13. Pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve önemli müşterilerin yönetimi
 14. Birleşme ve satın alma hizmetleri
 15. Değerleme ve due diligence hizmetleri
 16. İç denetim ve iç kontrol hizmetleri
 17. Gümrük ve dış ticaret hizmetleri

Sektörün lider şirketleriyle uzun yıllara dayanan iş birliğimiz, bizi bu sektörün deneyimli uzmanları haline getirmiştir. Sektörün en detay dinamiklerine hakim derin bilgi birikimine sahibiz. Bugün karşı karşıya olduğunuz sorunlar için yenilikçi çözümler sunabiliriz.

Ayrıca yeni finansman kaynakları bulmanıza, risk düzeylerinizi azaltmanıza ve elde ettiğiniz getirileri rutine bağlamanıza da yardımcı olacağız. Kurumunuzun ihtiyaçlarına yönelik ticari yaklaşımımız, günümüzün piyasalarında başarı için şansınızı azamiye çıkaracaktır.