Taşımacılık & Lojistik

Taşımacılık & Lojistik

Türkiye gelişmekte olan ekonomisi, genç işgücü, coğrafi konumu itibariyle lojistik ve taşıma sektöründe stratejik bir öneme sahiptir. Dünya ticaretinin büyük bölümünün yapıldığı ve yaklaşık 1,5 milyar insanın yaşadığı 50’den fazla ülke, İstanbul’dan 4 saatlik bir uçuş mesafesindedir.

Son yıllarda atılım ve büyüme içinde olan Türkiye ekonomisi ile birlikte bu sektörün çok daha fazla gelişeceği ve fırsatlara açık olduğu görülmektedir. Gerçekleştirilen kamu ve özel altyapı yatırımları, ülkemizdeki lojistik hizmetlerini önemli ölçüde geliştirmiştir. Çok sayıda yeni havaalanı inşa edilmiş, otoyollar ve çift yönlü yollar yapılmış, hızlı tren ağı önemli ticaret merkezlerine ulaşmaya başlamış, limanların kapasitesi artırılmıştır.

Örneğin, sektörün son 10 yıllık performansı, yıllık ortalama %4,93 olarak gerçekleşen gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH) büyümesinin üzerindedir.

Türkiye’de verilen lojistik hizmetleri yurt içi ve uluslararası kara, hava, deniz nakliyatı, depolama ve dağıtım, son kullanıcı noktasına ulaştırma, konteyner taşımacılığı gibi hizmetlerdir. Lojistik firmalarının hizmet verdiği temel sektörler inşaat, tekstil, otomotiv, perakende, gıda, demir çelik, makine, teknoloji sektörleridir.

Türkiye’de aynı zamanda pek çok farklı taşımacılık yöntemi sunularak, taşımacılık maliyetlerinin düşürülmesine yarayacak lojistik merkezler kurulmaktadır.

Akademik Bağımsız Deneyim olarak Türkiye’de taşımacılık ve lojistik sektöründe yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri olan birçok müşterimiz bulunmaktadır. Hedefimiz, tecrübeli kadromuzla yerel ve uluslararası lojistik hizmet sağlayıcı şirketlerin ihtiyaçlarına uygun kaliteli hizmetler sunmaktır.