Yeme & İçme

Yeme & İçme

Yeni gelişen piyasalar ve tüketici eğilimlerinde değişimler yiyecek ve içecek sektöründe yeni fırsatları beraberinde getirirken, sektörün lideri konumundaki kurumlar yeni ürün, pazar ve dağıtım modellerine yatırım yapmaktadır. Akademik Bağımsız Denetim ’de size, bu trendleri kurumunuz için avantaj yaratacak şekilde değerlendirebilmenize yardımcı olurken bir yandan da size net bir büyüme planı sunabiliriz.

Her ne kadar tek başlık altında toplanmış ve EPDK denetimine tabi kılınmış olsa da, her bir alt sektör bazında önemli farklılıklar ve özellikler bulunmaktadır.

Nitekim;

 1. Bağımsız denetim
 2. Kurumlar vergisi ve uluslararası vergiler
 3. KDV iadesi ve dolaylı vergiler
 4. Vergi danışmanlığı ve planlaması
 5. Muhasebe süreçlerinin ‘outsource’ edilmesi
 6. Kurumsal finansman
 7. Finansal ve operasyonel yeniden yapılandırma
 8. İş planı geliştirilmesi
 9. Performans geliştirme ve kurumsal değişimin yönetimi
 10. Tedarik zinciri yönetimi
 11. İnsan kaynakları yönetimi
 12. Turquality danışmanlığı
 13. Pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve önemli müşterilerin yönetimi
 14. Birleşme ve satın alma hizmetleri
 15. Değerleme ve due diligence hizmetleri
 16. İç denetim ve iç kontrol hizmetleri
 17. Gümrük ve dış ticaret hizmetleri

Neden Akademik Bağımsız Denetim?

Yiyecek-içecek sektöründeki derin uzmanlığımız sayesinde işletmenizin karşı karşıya olduğu sorunları anlayabilir ve etkili çözümler sunabiliriz.

Ekiplerimiz işinizi ayrıntılı bir biçimde analiz ederek faaliyetlerinizin optimizasyonunda size yardımcı olacaktır. Verimliliği artırmanıza yardımcı olacak ve tedarik zincirinizin tümünde mümkün olan en yüksek verimlilik düzeyiyle faaliyetlerinizi sürdürmenizi sağlayacağız.

Ayrıca, birleşme ve satın almalar konusundaki kayda değer uzmanlığımız sayesinde büyüme ve yeni pazarlara girme çabalarınıza da destek olabiliriz. Riskleri irdelemekte ve değişen kuralların nasıl fırsatlar yaratabileceğini incelemekte sizinle birlikte çalışacak ve gereken vergi avantajlarından yararlanmanızı sağlayacağız.

Uluslararası tedarik zincirleri ve pazar fırsatlarının belirleyici olduğu bir sektörde dünyanın dört bir yanındaki üye firmalarımızdan oluşan ağımızla hem ülke içine hem de uluslararası arenaya ilişkin uzmanlığı bir arada sunabiliyoruz.